ST42ETA103
Produkt oversigt
Varenummer: ST42ETA103
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
Dataark: ST42ETA103.pdf
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST42ETA103
Varenummer ST42ETA103 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 105529 pcs Datablad ST42ETA103.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil J Lead
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.197" L x 0.177" W x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Serie ST42 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 10 kOhms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Tape & Reel (TR) Andre navne ST-42ETA 10K OHM (103)
ST-42ETA103
Antal drejninger 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 10 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment