ST42ETA502
Produkt oversigt
Varenummer: ST42ETA502
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 5K OHM 0.25W J LEAD TOP
Dataark: ST42ETA502.pdf
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST42ETA502
Varenummer ST42ETA502 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 5K OHM 0.25W J LEAD TOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 123459 pcs Datablad ST42ETA502.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil J Lead
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.197" L x 0.177" W x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Serie ST42 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 5 kOhms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Tape & Reel (TR) Andre navne ST-42ETA 5K OHM (502)
ST-42ETA502
Antal drejninger 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 5 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment