ST42ETG201
Copal ElectronicsCopal Electronics
Copal Electronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST42ETG201
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 200OHM 0.25W J LEAD SIDE
Dataark: ST42ETG201.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST42ETG201
Varenummer ST42ETG201 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 200OHM 0.25W J LEAD SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 105156 pcs Datablad ST42ETG201.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil J Lead
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.197" L x 0.177" W x 0.224" H (5.00mm x 4.50mm x 5.70mm)
Serie ST42 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 200 Ohms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Tape & Reel (TR) Andre navne ST-42ETG 200 OHM (201)
ST-42ETG201
Antal drejninger 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 200 Ohms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment