ST5ER201
Copal ElectronicsCopal Electronics
ST5ER201 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST5ER201
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 200 OHM 0.25W GW SIDE
Dataark: ST5ER201.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
400 pcs
600 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST5ER201
Varenummer ST5ER201 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 200 OHM 0.25W GW SIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 40909 pcs Datablad ST5ER201.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil Gull Wing
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.266" L x 0.236" W x 0.169" H (6.75mm x 6.00mm x 4.30mm)
Serie ST5 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 200 Ohms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Bulk Andre navne ST-5ER201
Antal drejninger 14 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 200 Ohms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 14 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment