ST5ETR200
Copal ElectronicsCopal Electronics
Copal Electronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST5ETR200
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 20 OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Dataark: ST5ETR200.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST5ETR200
Varenummer ST5ETR200 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 20 OHM 0.25W GW SIDE ADJ Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 44879 pcs Datablad ST5ETR200.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil Gull Wing
Temperaturkoefficient ±250ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.266" L x 0.236" W x 0.169" H (6.75mm x 6.00mm x 4.30mm)
Serie ST5 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 20 Ohms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Tape & Reel (TR) Andre navne ST-5ETR 20 OHM (200)
ST-5ETR200
Antal drejninger 14 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 20 Ohms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 14 Turn Side Adjustment Justeringstype Side Adjustment