ST5EW503
Copal ElectronicsCopal Electronics
Copal Electronics
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST5EW503
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 50K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Dataark: ST5EW503.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST5EW503
Varenummer ST5EW503 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 50K OHM 0.25W GW TOP ADJ Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 38074 pcs Datablad ST5EW503.pdf
Tolerance ±10% Afslutningsstil Gull Wing
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Rectangular - 0.236" x 0.169" Face x 0.266" H (6.00mm x 4.30mm x 6.75mm)
Serie ST5 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 50 kOhms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Bulk Antal drejninger 14
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Detaljeret beskrivelse 50 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 14 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment