ST7ETA105
Copal ElectronicsCopal Electronics
ST7ETA105 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ST7ETA105
Producent / Mærke: Copal Electronics
Produkt beskrivelse TRIMMER 1M OHM 0.25W J LEAD TOP
Dataark: ST7ETA105.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for ST7ETA105
Varenummer ST7ETA105 Fabrikant Copal Electronics
Beskrivelse TRIMMER 1M OHM 0.25W J LEAD TOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 29271 pcs Datablad ST7ETA105.pdf
Tolerance ±20% Afslutningsstil J Lead
Temperaturkoefficient ±100ppm/°C Størrelse / Dimension Square - 0.252" L x 0.240" W x 0.134" H (6.40mm x 6.10mm x 3.40mm)
Serie ST7 Modstandsdygtigt materiale Cermet
Modstand 1 MOhms Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Emballage Tape & Reel (TR) Andre navne ST-7ETA 1M OHM (105)
Antal drejninger 3 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 1 MOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 3 Turn Top Adjustment Justeringstype Top Adjustment