LPX331M350H3P3
Cornell Dubilier ElectronicsCornell Dubilier Electronics
LPX331M350H3P3 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LPX331M350H3P3
Producent / Mærke: Cornell Dubilier Electronics
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP
Dataark: LPX331M350H3P3.pdf
  • Besked
Specifikationer for LPX331M350H3P3
Varenummer LPX331M350H3P3 Fabrikant Cornell Dubilier Electronics
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6644 pcs Datablad LPX331M350H3P3.pdf
Spændingsvurdering 350V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie LPX Ripple Current @ Low Frequency 1.4A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.68A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.181" (30.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 603 mOhm @ 120Hz Detaljeret beskrivelse 330µF 350V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose