XPEAMB-L1-R250-00501
Cree
XPEAMB-L1-R250-00501 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: XPEAMB-L1-R250-00501
Producent / Mærke: Cree
Produkt beskrivelse LED XPE 595NM AMBER 56.8LM SMD
Dataark: XPEAMB-L1-R250-00501.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for XPEAMB-L1-R250-00501
Varenummer XPEAMB-L1-R250-00501 Fabrikant Cree
Beskrivelse LED XPE 595NM AMBER 56.8LM SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 59227 pcs Datablad XPEAMB-L1-R250-00501.pdf
Bølgelængde 590nm (585nm ~ 595nm) Spænding - Videresend (Vf) (Typ) 2.1V
Synsvinkel 130° Termisk modstand af pakken 10°C/W
Temperatur - Test 25°C Leverandør Device Package SMD
Størrelse / Dimension 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) Serie XLamp® XP-E
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 1414 (3535 Metric)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Lumens / Watt @ Current - Test 80 lm/W Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.084" (2.13mm) Flux @ Nuværende / Temperatur - Test 59 lm (57 lm ~ 62 lm)
Detaljeret beskrivelse LED Lighting Color XLamp® XP-E Amber 590nm (585nm ~ 595nm) 1414 (3535 Metric) Nuværende - Test 350mA
Nuværende - Max 500mA Farve Amber