RL07S162JBSL
Dale / VishayDale / Vishay
Dale / Vishay
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RL07S162JBSL
Producent / Mærke: Dale / Vishay
Produkt beskrivelse RES 1.6K OHM 1/4W 5% AXIAL
Dataark: RL07S162JBSL.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
300 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for RL07S162JBSL
Varenummer RL07S162JBSL Fabrikant Dale / Vishay
Beskrivelse RES 1.6K OHM 1/4W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 36673 pcs Datablad RL07S162JBSL.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Serie Military, MIL-PRF-22684/01, RL07 Modstand 1.6 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RL07S162JBSL-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 175°C Antal Afslutninger 2
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 1.6 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film