SC02S1205A
Delta ElectronicsDelta Electronics
SC02S1205A Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SC02S1205A
Producent / Mærke: Delta Electronics
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 5V 2W
Dataark: SC02S1205A.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for SC02S1205A
Varenummer SC02S1205A Fabrikant Delta Electronics
Beskrivelse DC DC CONVERTER 5V 2W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14623 pcs Datablad SC02S1205A.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 5V Spænding - Isolering 1kV
Spænding - Indgang (Min) 10.8V Spænding - Indgang (Max) 13.2V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 0.50" L x 0.37" W x 0.35" H (12.75mm x 9.3mm x 9mm)
Serie SC02S/D Power (Watts) 2W
Emballage Tube Pakke / tilfælde 8-SMD Module, 5 Leads
Andre navne 941-1302 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner SCP Effektivitet 78%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 400mA 10.8V - 13.2V Input Nuværende - Output (Max) 400mA
Applikationer Medical
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
SC02P-22-63S
SC02P-22-63S
producenter: Amphenol Industrial
Beskrivelse: CONN RCPT FMALE 12POS SOLDER CUP
På lager: 2445 pcs
Hent: SC02P-22-63S.pdf
RFQ
SC03-12EWA
SC03-12EWA
producenter: Kingbright
Beskrivelse: DISPLAY 0.3" SGL 625NM RED
På lager: 45010 pcs
Hent: SC03-12EWA.pdf
RFQ
SC02P-16S-1S
SC02P-16S-1S
Beskrivelse: CONN RCPT FMALE 7POS SOLDER CUP
Hent: SC02P-16S-1S.pdf
SC03-12CGKWA
SC03-12CGKWA
producenter: Kingbright
Beskrivelse: DISPLAY 570NM GRN 1DIG 0.3 TH
Hent: SC03-12CGKWA.pdf
SC02P-16S-4P
SC02P-16S-4P
Beskrivelse: CONN RCPT MALE 2POS SOLDER CUP
Hent: SC02P-16S-4P.pdf
SC02S0512A
SC02S0512A
producenter: Delta Electronics
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 12V 2W
Hent: SC02S0512A.pdf
SC02P-22-63P
SC02P-22-63P
Beskrivelse: CONN RCPT MALE 12POS SOLDER CUP
Hent: SC02P-22-63P.pdf
SC03-12GWA
SC03-12GWA
Beskrivelse: DISPLAY 0.3" SGL 568NM GRN
Hent: SC03-12GWA.pdf
producenter: Delta Electronics
Hent: SC02S2412A.pdf
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 5V 2W