PBPC1002
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
PBPC1002 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PBPC1002
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse RECT BRIDGE 10A 100V PBPC8
Dataark: PBPC1002.pdf
  • Besked
Specifikationer for PBPC1002
Varenummer PBPC1002 Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse RECT BRIDGE 10A 100V PBPC8 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4358 pcs Datablad PBPC1002.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 100V Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.1V @ 5A
Teknologi Standard Leverandør Device Package PBPC-8
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde 4-Square, PBPC-8 Driftstemperatur -65°C ~ 125°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Single Phase
Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Single Phase Standard 100V Through Hole PBPC-8 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 10µA @ 100V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 8A