ZHCS2000TA
Diodes IncorporatedDiodes Incorporated
ZHCS2000TA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ZHCS2000TA
Producent / Mærke: Diodes Incorporated
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 40V 2A SOT23-6
Dataark: ZHCS2000TA.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ZHCS2000TA
Varenummer ZHCS2000TA Fabrikant Diodes Incorporated
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 40V 2A SOT23-6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 340010 pcs Datablad ZHCS2000TA.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 500mV @ 2A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 40V
Leverandør Device Package SOT-26 Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 5.5ns
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde SOT-23-6
Andre navne ZHCS2000TR Driftstemperatur - Junction 125°C (Max)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Schottky
Detaljeret beskrivelse Diode Schottky 40V 2A (DC) Surface Mount SOT-26 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 300µA @ 30V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 2A (DC) Kapacitans @ Vr, F 50pF @ 25V, 1MHz