P16OAS11CWHT
E-SwitchE-Switch
E-Switch
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: P16OAS11CWHT
Producent / Mærke: E-Switch
Produkt beskrivelse SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V
Dataark: P16OAS11CWHT.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for P16OAS11CWHT
Varenummer P16OAS11CWHT Fabrikant E-Switch
Beskrivelse SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9248 pcs Datablad P16OAS11CWHT.pdf
Spændingsvurdering - DC 24V Spændingsværdi - AC 125V
Type Standard, Illuminated Afslutningsstil Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Skiftfunktion On-Mom Serie P16
Panel Cutout Dimensioner Circular - 16.00mm Dia Emballage Bulk
Driftstemperatur -20°C ~ 55°C Monteringstype Panel Mount, Front
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mekanisk liv 100,000 Cycles
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Ingress Protection -
Belysningsspænding (Nominel) 28 VAC/DC Belysningstype, Farve Incandescent, White
Funktioner - Elektrisk liv 50,000 Cycles
Detaljeret beskrivelse Pushbutton Switch SPDT Standard, Illuminated Panel Mount, Front Nuværende vurdering 8A (AC), 6A (DC)