B32520C3333K
EPCOSEPCOS
B32520C3333K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B32520C3333K
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD
Dataark: B32520C3333K.pdf
  • Besked
Specifikationer for B32520C3333K
Varenummer B32520C3333K Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3534 pcs Datablad B32520C3333K.pdf
Spændingsvurdering - DC 250V Spændingsværdi - AC 160V
Tolerance ±10% Afslutning PC Pins
Størrelse / Dimension 0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm) Serie B32520
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Andre navne 495-4759
B32520C3333K-ND
B32520C3333K000
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.276" (7.00mm)
Funktioner - Dielektrisk materiale Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detaljeret beskrivelse 0.033µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial kapacitans 0.033µF