B32529C6473K
EPCOSEPCOS
B32529C6473K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B32529C6473K
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD
Dataark: B32529C6473K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B32529C6473K
Varenummer B32529C6473K Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 809544 pcs Datablad B32529C6473K.pdf
Spændingsvurdering - DC 400V Spændingsværdi - AC 200V
Tolerance ±10% Afslutning PC Pins
Serie B32529 Vurderinger -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne B32529C6473K000 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Dielektrisk materiale Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Detaljeret beskrivelse 0.047µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
kapacitans 0.047µF Applikationer Automotive; EMI, RFI Suppression