B32632A2102J
EPCOSEPCOS
B32632A2102J Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B32632A2102J
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RADIAL
Dataark: B32632A2102J.pdf
  • Besked
Specifikationer for B32632A2102J
Varenummer B32632A2102J Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6878 pcs Datablad B32632A2102J.pdf
Spændingsvurdering - DC 2000V (2kV) Spændingsværdi - AC 500V
Tolerance ±5% Afslutning PC Pins
Størrelse / Dimension 0.748" L x 0.256" W (19.00mm x 6.50mm) Serie B32632
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Andre navne 495-3925
Driftstemperatur -55°C ~ 100°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand 0.591" (15.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
Funktioner - Dielektrisk materiale Polypropylene (PP), Metallized
Detaljeret beskrivelse 1000pF Film Capacitor 500V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial kapacitans 1000pF