B32669C3205K
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B32669C3205K
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP FILM 2UF 10% 250VAC AXIAL
Dataark: B32669C3205K.pdf
  • Besked
Specifikationer for B32669C3205K
Varenummer B32669C3205K Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP FILM 2UF 10% 250VAC AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5891 pcs Datablad B32669C3205K.pdf
Spændingsvurdering - DC - Spændingsværdi - AC 250V
Tolerance ±10% Afslutning PC Pins
Størrelse / Dimension 0.492" Dia x 1.260" L (12.50mm x 32.00mm) Serie B32669
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne B32669C3205K000
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner - Dielektrisk materiale Polypropylene (PP), Metallized
Detaljeret beskrivelse 2µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Axial kapacitans 2µF