B32671P4474M
EPCOSEPCOS
B32671P4474M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B32671P4474M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP FILM 0.47UF 20% 450VDC RAD
Dataark: B32671P4474M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for B32671P4474M
Varenummer B32671P4474M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP FILM 0.47UF 20% 450VDC RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 89539 pcs Datablad B32671P4474M.pdf
Spændingsvurdering - DC 450V Spændingsværdi - AC 160V
Tolerance ±20% Afslutning PC Pins
Størrelse / Dimension 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm) Serie B32671P
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Andre navne 495-4732
B32671P4474M000
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm)
Funktioner - Dielektrisk materiale Polypropylene (PP), Metallized
Detaljeret beskrivelse 0.47µF Film Capacitor 160V 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial kapacitans 0.47µF