B32794D2255K
EPCOSEPCOS
B32794D2255K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B32794D2255K
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP FILM 2.5UF 10% 630VDC RADIAL
Dataark: B32794D2255K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for B32794D2255K
Varenummer B32794D2255K Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP FILM 2.5UF 10% 630VDC RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 31876 pcs Datablad B32794D2255K.pdf
Spændingsvurdering - DC 630V Spændingsværdi - AC 250V
Tolerance ±10% Afslutning PC Pins
Størrelse / Dimension 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm) Serie B32794
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Andre navne 495-4132
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand 1.083" (27.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.748" (19.00mm)
Funktioner - ESR (Equivalent Series Resistance) 14.1 mOhms
Dielektrisk materiale Polypropylene (PP), Metallized Detaljeret beskrivelse 2.5µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
kapacitans 2.5µF Applikationer DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression