B32796G3166K
EPCOSEPCOS
B32796G3166K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B32796G3166K
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP FILM 16UF 10% 700VDC RADIAL
Dataark: B32796G3166K.pdf
  • Besked
Specifikationer for B32796G3166K
Varenummer B32796G3166K Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP FILM 16UF 10% 700VDC RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7715 pcs Datablad B32796G3166K.pdf
Spændingsvurdering - DC 700V Spændingsværdi - AC 300V
Tolerance ±10% Afslutning PC Pins
Størrelse / Dimension 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm) Serie B32796
Vurderinger - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial Andre navne 495-4149
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand 1.476" (37.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.555" (39.50mm)
Funktioner - ESR (Equivalent Series Resistance) 3.9 mOhms
Dielektrisk materiale Polypropylene (PP), Metallized Detaljeret beskrivelse 16µF Film Capacitor 300V 700V Polypropylene (PP), Metallized Radial
kapacitans 16µF Applikationer DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression