B37872K2223K072
EPCOSEPCOS
B37872K2223K072 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B37872K2223K072
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206
Dataark: B37872K2223K072.pdf
  • Besked
Specifikationer for B37872K2223K072
Varenummer B37872K2223K072 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5418 pcs Datablad B37872K2223K072.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±10%
Tykkelse (Max) 0.047" (1.20mm) Temperaturkoefficient X7R
Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Serie B37872K
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Andre navne B37872K2223K 72
B37872K2223K72
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount, MLCC
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style -
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Detaljeret beskrivelse 0.022µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) kapacitans 0.022µF