B41041A9155M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41041A9155M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1.5UF 20% 100V RADIAL
Dataark: B41041A9155M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41041A9155M
Varenummer B41041A9155M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1.5UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5821 pcs Datablad B41041A9155M.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie B41041 Ripple Current @ Low Frequency 20mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 50mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne B41041A9155M000
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 10 Ohms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1.5µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1.5µF Applikationer General Purpose