B41044A4337M
Produkt oversigt
Varenummer: B41044A4337M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Dataark: B41044A4337M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41044A4337M
Varenummer B41044A4337M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6160 pcs Datablad B41044A4337M.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie B41044 Ripple Current @ Low Frequency 315mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 450mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne B41044A4337M000
Driftstemperatur - Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 140 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose