B41044A7477M
Produkt oversigt
Varenummer: B41044A7477M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Dataark: B41044A7477M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41044A7477M
Varenummer B41044A7477M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7067 pcs Datablad B41044A7477M.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie B41044 Ripple Current @ High Frequency 1.1A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41044A7477M000 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 54 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 470µF