B41231A398M
Produkt oversigt
Varenummer: B41231A398M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP
Dataark: B41231A398M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
640 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41231A398M
Varenummer B41231A398M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 44917 pcs Datablad B41231A398M.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie B41231 Ripple Current @ Low Frequency 4.75A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B41231A 398M
B41231A0398M000
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 3900µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 3900µF Applikationer General Purpose