B41231A688M
EPCOSEPCOS
B41231A688M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41231A688M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP
Dataark: B41231A688M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41231A688M
Varenummer B41231A688M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22860 pcs Datablad B41231A688M.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B41231 Ripple Current @ Low Frequency 5.46A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B41231A 688M
B41231A0688M000
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 6800µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 6800µF Applikationer General Purpose