B41231B7828M000
Produkt oversigt
Varenummer: B41231B7828M000
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP
Dataark: B41231B7828M000.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
520 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41231B7828M000
Varenummer B41231B7828M000 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 75443 pcs Datablad B41231B7828M000.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Serie B41231 Ripple Current @ Low Frequency 4.1A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B41231B7828M
B41231B7828M-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 8200µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 8200µF Applikationer General Purpose