B41231C4229M
EPCOS (TDK)EPCOS (TDK)
B41231C4229M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41231C4229M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP
Dataark: B41231C4229M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41231C4229M
Varenummer B41231C4229M Fabrikant EPCOS (TDK)
Beskrivelse CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 39102 pcs Datablad B41231C4229M.pdf
Tolerance 22000µF Overflade Mount Land Størrelse 0.394" (10.00mm)
Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm) Serie B41231
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can - Snap-In
Pitch - Connector 16V Pakke / tilfælde -
Andre navne 495-6166
B41231C4229M-ND
B41231C4229M000
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Antal kondensatorer 5.39A @ 120Hz Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer B41231C4229M
Levetid @ Temp. - Impedans -
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) Udvidet beskrivelse 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) ±20% Beskrivelse CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP
Applikationer 2000 Hrs @ 85°C