B41252B6828M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41252B6828M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP
Dataark: B41252B6828M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41252B6828M
Varenummer B41252B6828M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 32193 pcs Datablad B41252B6828M.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B41252 Ripple Current @ Low Frequency 3.87A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B41252B6828M000 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 8200µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 8200µF Applikationer General Purpose