B41252C6478M007
Produkt oversigt
Varenummer: B41252C6478M007
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP-IN
Dataark: B41252C6478M007.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41252C6478M007
Varenummer B41252C6478M007 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP-IN Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 52929 pcs Datablad B41252C6478M007.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B41252 Ripple Current @ Low Frequency 2.87A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In
Andre navne B41252C6478M 7
B41252C6478M7
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 4700µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 4700µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
B41252C5189M
B41252C5189M
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP
På lager: 31076 pcs
Hent: B41252C5189M.pdf
RFQ
producenter: EPCOS
Beskrivelse: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP