B41570E4100Q000
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41570E4100Q000
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100000UF 16V SCREW
Dataark: B41570E4100Q000.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41570E4100Q000
Varenummer B41570E4100Q000 Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 100000UF 16V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2227 pcs Datablad B41570E4100Q000.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance -10%, +30%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.532" Dia (64.30mm)
Serie B41570 Ripple Current @ Low Frequency 19A @ 100Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Andre navne B41570E4100Q
B41570E4100Q-ND
Driftstemperatur -
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C Blyafstand 1.122" (28.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 9 mOhms
Højde - Siddende (Max) 4.201" (106.70mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 10 mOhm @ 100Hz
Detaljeret beskrivelse 100000µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 105°C kapacitans 100000µF