B41821A9155M
Produkt oversigt
Varenummer: B41821A9155M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1.5UF 20% 100V RADIAL
Dataark: B41821A9155M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41821A9155M
Varenummer B41821A9155M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1.5UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4278 pcs Datablad B41821A9155M.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie B41821 Ripple Current @ Low Frequency 24mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41821A9155M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.079" (2.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.472" (12.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1.5µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 1.5µF Applikationer General Purpose