B41827A5477K
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41827A5477K
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 10% 25V RADIAL
Dataark: B41827A5477K.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41827A5477K
Varenummer B41827A5477K Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 10% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6580 pcs Datablad B41827A5477K.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±10%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie B41827 Ripple Current @ Low Frequency 547mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41827A5477K000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose