B41827B7337M
Produkt oversigt
Varenummer: B41827B7337M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% RADIAL
Dataark: B41827B7337M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41827B7337M
Varenummer B41827B7337M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5270 pcs Datablad B41827B7337M.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension -
Serie B41827 Ripple Current @ Low Frequency 495mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41827B7337M000 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose