B41828A5477M
Produkt oversigt
Varenummer: B41828A5477M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Dataark: B41828A5477M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41828A5477M
Varenummer B41828A5477M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2922 pcs Datablad B41828A5477M.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie B41828 Ripple Current @ Low Frequency 429mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41828A5477M000 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose