B41828A7337M
Produkt oversigt
Varenummer: B41828A7337M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Dataark: B41828A7337M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41828A7337M
Varenummer B41828A7337M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4667 pcs Datablad B41828A7337M.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie B41828 Ripple Current @ Low Frequency 395mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41828A7337M000 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose