B41858C3567M
Produkt oversigt
Varenummer: B41858C3567M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL
Dataark: B41858C3567M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
12000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41858C3567M
Varenummer B41858C3567M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 528876 pcs Datablad B41858C3567M.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie B41858 Ripple Current @ High Frequency 746mA @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41858C3567M000 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 113 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.472" (12.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 129 mOhm @ 10kHz
Detaljeret beskrivelse 560µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 129 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 560µF