B41858C4828M
EPCOSEPCOS
B41858C4828M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41858C4828M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL
Dataark: B41858C4828M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1200 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41858C4828M
Varenummer B41858C4828M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 82901 pcs Datablad B41858C4828M.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie B41858 Ripple Current @ High Frequency 3.864A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41858C4828M000 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 18 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 20 mOhm @ 10kHz
Detaljeret beskrivelse 8200µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 20 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 8200µF