B41868A5477M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41868A5477M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUMINUM
Dataark: B41868A5477M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41868A5477M
Varenummer B41868A5477M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUMINUM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4231 pcs Datablad B41868A5477M.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie B41868 Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 490 mOhm @ 120Hz
Detaljeret beskrivelse 470µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 490 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 150°C kapacitans 470µF