B41868R8337M
Produkt oversigt
Varenummer: B41868R8337M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Dataark: B41868R8337M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41868R8337M
Varenummer B41868R8337M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3360 pcs Datablad B41868R8337M.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie B41868 Ripple Current @ High Frequency 680mA @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41868R8337M000 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 400 mOhm @ 10kHz Detaljeret beskrivelse 330µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 400 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C
kapacitans 330µF Applikationer Automotive