B41868W5477M
Produkt oversigt
Varenummer: B41868W5477M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Dataark: B41868W5477M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B41868W5477M
Varenummer B41868W5477M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6174 pcs Datablad B41868W5477M.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie B41868 Ripple Current @ High Frequency 673mA @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41868W5477M000 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 130 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 142 mOhm @ 10kHz
Detaljeret beskrivelse 470µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 142 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C kapacitans 470µF