B41888C5397M
Produkt oversigt
Varenummer: B41888C5397M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL
Dataark: B41888C5397M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
12000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41888C5397M
Varenummer B41888C5397M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 267472 pcs Datablad B41888C5397M.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie B41888 Ripple Current @ High Frequency 900mA @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41888C5397M000 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 101 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.532" (13.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 116 mOhm @ 10kHz
Detaljeret beskrivelse 390µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 116 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C kapacitans 390µF