B41888C6567M
Produkt oversigt
Varenummer: B41888C6567M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL
Dataark: B41888C6567M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41888C6567M
Varenummer B41888C6567M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 116112 pcs Datablad B41888C6567M.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie B41888 Ripple Current @ High Frequency 2.024A @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41888C6567M000 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 40 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 43 mOhm @ 10kHz
Detaljeret beskrivelse 560µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 43 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 560µF