B41890C7108M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41890C7108M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
Dataark: B41890C7108M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2100 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41890C7108M
Varenummer B41890C7108M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 64741 pcs Datablad B41890C7108M.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie B41890 Ripple Current @ High Frequency 2.49A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41890C7108M000 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 35 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 42 mOhm @ 10kHz
Detaljeret beskrivelse 1000µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 42 mOhm @ 10kHz 15000 Hrs @ 105°C kapacitans 1000µF