B41896C7397M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B41896C7397M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL
Dataark: B41896C7397M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4200 pcs
  • Besked
Specifikationer for B41896C7397M
Varenummer B41896C7397M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 175007 pcs Datablad B41896C7397M.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie B41896 Ripple Current @ High Frequency 1.82A @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne B41896C7397M000 Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 55 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 389 mOhm @ 120Hz
Detaljeret beskrivelse 390µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 389 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C kapacitans 390µF