B43041F2826M
Produkt oversigt
Varenummer: B43041F2826M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL
Dataark: B43041F2826M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43041F2826M
Varenummer B43041F2826M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4717 pcs Datablad B43041F2826M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie B43041 Ripple Current @ High Frequency 400mA @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 82µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 82µF