B43082F2686M
Produkt oversigt
Varenummer: B43082F2686M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL
Dataark: B43082F2686M.pdf
  • Besked
Specifikationer for B43082F2686M
Varenummer B43082F2686M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7030 pcs Datablad B43082F2686M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie B43082 Ripple Current @ High Frequency 1A @ 100kHz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur - Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 68µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 68µF