B43231C1827M
EPCOSEPCOS
EPCOS
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: B43231C1827M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP
Dataark: B43231C1827M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
320 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43231C1827M
Varenummer B43231C1827M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 49827 pcs Datablad B43231C1827M.pdf
Spændingsvurdering 160V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie B43231 Ripple Current @ Low Frequency 2.67A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.138A @ 20kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne B43231C1827M000
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 820µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 820µF