B43231F2827M
Produkt oversigt
Varenummer: B43231F2827M
Producent / Mærke: EPCOS
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
Dataark: B43231F2827M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
240 pcs
  • Besked
Specifikationer for B43231F2827M
Varenummer B43231F2827M Fabrikant EPCOS
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 20921 pcs Datablad B43231F2827M.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie B43231 Ripple Current @ Low Frequency 3.03A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.696A @ 20kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne B43231F2827M000
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 820µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 820µF